Yüksek kaliteli 27 inç monitör Apple Studio Display tanıtıldı

Yüksek kaliteli 27 inç monitör Apple Studio Display tanıtıldı

“Peek Performance” isimli Apple etkinliği kapsamında yüksek kaliteli 27 inç LCD panele sahip monitör Apple Studio Display tanıtıldı.

Bugün Türkiye’de tam 56 bin TL başlangıç fiyatına sahip 32 inç Apple Pro Display XDR monitör modelinin altına Apple Studio Display dahil edildi. M1 işlemcili yeni nesil 24 inç iMac ile benzer bir tasarıma sahip olan model, Pro Display XDR’dan farklı olarak yerleşik bir bacak ile geliyor ve ince çerçeveler üzerine kuruluyor. Mini-LED teknolojisini benimsemeyen 5K çözünürlük sunan 27 inç boyutundaki model, pivot kullanımına izin vermiyor ve aynı zamanda yükseklik ayarı sunmuyor. Bunlar için maalesef ayrı bir bacak satın alınması gerekiyor. Mat katman ile parlamaları önleyen ürünün içinde ilginç olarak A13 işlemci yer alıyor.

Bünyesinde 12 megapiksellik bir kamera yer alan monitör, bu kamera ile kişileri merkezde tutabiliyor. Yerleşik olarak mikrofon ve hoparlör sistemleri bulunan ürün, burada uzamsal ses desteğine de sahip. Arkasındaki portlar ile bağlı MacBook’lara güç verebilen model, alüminyum bir gövde üzerine kuruluyor.

Maksimum parlaklığı 600 nit olarak açıklanan Apple Studio Display, 1 milyar renk gösterebiliyor ve P3 renk gamutuna destek veriyor. Apple’ın tüm yeni nesil Mac’leri ile tam uyumlu olan ürün, Apple’ın True Tone desteğini de beraberinde getiriyor. Nano-Texture Glass isimli parlamaya karşı daha da iyi kaplama seçeneği de olan ürün, 1.599 dolar başlangıç fiyatına sahip.

Apple Studio Display yanında bu da ilginizi çekebilir: Asus imzalı katlanabilir ekranlı ilk dizüstü modeli ile tanışın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.