Yenikapı’da metro arızalandı, vatandaş isyan etti

Meydana gelen arıza uzun müddet giderilemeyince yoğunluğa isyan eden vatandaş, “Virüsten yeni çıktık lakin bu koşullar altında burada daha büyük bir düşünce olabilir” dedi.

Yenikapı-Hacıosman Metro Hattı’ndaki teknik bir arıza nedeniyle seferlerde aksaklık yaşanırken duraklarda yoğunluk oluştu. Arıza uzun mühlet giderilemeyince metroda izdiham yaşandı, vatandaş isyan etti. Uzun müddet giderilemeyen arıza nedeniyle vatandaşlar otobüslere yöneldi. Arızadan haberi olmayan vatandaşlar ise metro durağında beklemek zorunda kaldı. Vatandaşlar toplumsal medya hesaplarından da arıza ile ilgili tenkitlerde bulundu. Arıza giderilemeyince seferler Taksim istasyonu üzerinden aktarmalı olarak devam etti.

“BAYADIR BEKLİYORUZ”

Metroya binemeyince otobüs beklemek zorunda kalan Nisanur Güzelyurt ve Sevdem Usta ,“Biz geldik, metro bozuldu dediler. Otobüs bekliyoruz. Biz Taksim’e gidecektik. Bayadır bekliyoruz, 20 dakika olmuştur. Artık de otobüs bekliyoruz” biçiminde konuştu.

“SADECE BURADA BEKLİYORUZ”

Murat Doğan isimli vatandaş ise, “Ben yeni geldim. Metro bir müddettir bozukmuş. Seferler aktarmalı olacakmış. Ben de yaklaşık 10 dakikadır bekliyorum. Osmanbey’e gidecektim. Bir yere yönlendirdiklerini duymadım. Yalnızca burada bekliyoruz. Anons yapıldı, 15 dakika aralıklarla yapılacakmış seferler” dedi.

“Virüsten yeni çıktık lakin bu koşullar altında burada daha büyük bir meşakkat olabilir”
Ömer Pehlivan isimli vatandaş da, “Teknik bir arıza varmış, nedeni de belirli değilmiş. İnsanları da uyarmıyorlar aşağı inerken. Virüsten yeni çıktık fakat bu kaideler altında burada daha büyük bir eza olabilir” diye konuştu.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.