Elon Musk, Ukrayna için Starlink'i aktif ettiğini duyurdu

# uygulama haber

Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

Facebook, kısa biçimli video özelliği olan Facebook Reels‘i tüm kullanıcılarına sunduğunu duyurdu. Platform, TikTok’la rekabette önemli gördüğü yeni hamlesini ayrıca uygulamanın birçok yerinde kullanılabilir yapıyor. Şirket ayrıca içerik oluşturucuların Reels’lerden para kazanabilmesinin yeni yollarını da açıkladı.

Facebook Reels, uygulamanın her yerinde

Facebook Reels uygulamada dört farklı yerde görüntülenecek. Öncelikle herkese açık Reels’ler Hikaye’de paylaşılabilecek ve mevcut genel hikayelerden Reels oluşturulabilecek. Reels’ler Watch sekmesinden de doğrudan izlenebilecek. Facebook ayrıca Ana Sayfa akışının en üstüne bir Reels etiketi ekleyecek ve son olarak akışta önerilen Reels videolarına yer verilecek.

Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

İçerik oluşturucular, Facebook Reels’te Remix özelliğiyle herkese açık olarak paylaşılan bir videonun yanında kendi videosunu oluşturabilecek. 60 saniyeye kadar video paylaşımına izin veren Facebook Reels aynı zamanda tamamlanmayan videoların Kaydet düğmesinin altındaki Taslak Olarak Kaydet seçeneğiyle sonrasında yeniden düzenlenmesine izin veriyor. Ayrıca önümüzdeki aylarda uzun biçimli video kaydeden içerik oluşturuculara video düzenlemeleri için Kırpma özelliği sunulacak.

Facebook, içerik oluşturuculara Reels’i cazip kılmak için yeni para kazanma yöntemleri geliştiriyor. Reels Play bonus programıyla içerik oluşturucular, görüntülenme üzerinden kazanç sağlayacak. Ayrıca yayın içi reklamlarla kazanç sağlanacakken izleyicilerin hediye alarak içerik oluşturucuların para kazanmasına dayalı Stars programı test edilmeye başlanacak.

Instagram, minimum günlük zaman sınırını yükseltti

1 hf. önce eklendi

Facebook Reels‘in yaygın kullanıma sunulmasıyla platform, özellikle genç kullanıcılar için daha fazla tercih edilmeyi planlıyor. Şirketin bu konuda ne kadar başarılı olabileceği gelecek günlerde belli olacak.

Kaynakça https://www.engadget.com/facebook-is-pushing-reels-into-nearly-every-part-of-its-app-170028977.html https://about.fb.com/news/2022/02/launching-facebook-reels-globally/

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Internet Sosyal Medya Haberleri Facebook Reels yaygın kullanıma sunuldu

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.