# uygulama haber

# uygulama haber

İngiltere platformlara kimlik doğrulama şartı getiriyor Tam Boyutta Gör

İnternet ağı üzerinde kullanıcıların gizliliğini ve güvenliğini arttıracak yeni önlemler almaya başlayan İngiltere, Facebook, Google ve diğer teknoloji platformlarının kullanıcı kimliklerini doğrulamasını gerektirecek bir yasa tasarısı üzerinde çalışıyor.  

Zararlı kullanıcılar engellenecek

Hükümetin geçtiğimiz yıl açıklanan Çevrimiçi Güvenlik Yasası’nın bir parçası olan yeni yasa, uygunsuz davranışlar sergileyen anonim isme sahip kullanıcıların önlenmesine yardımcı olacak. Bununla birlikte teknoloji firmalarının sosyal medya hesabı oluşturulduğunda kontrollerin nasıl yapılacağına karar vermesi gerekecek.

Hükümet tarafından önerilen seçenekler arasında profil resmi aracılığıyla yüz tanıma, iki faktörlü kimlik doğrulama ve devlet tarafından verilen kimlik doğrulaması yer alırken, İngiltere’nin medya düzenleyicisi Ofcom, kuralların belirlenmesinden sorumlu olacak. 

İsmini Meta olarak değiştiren Facebook büyük değer kaybetti

6 gün önce eklendi

Ayrıca şirketleri “yasal ama zararlı” materyalleri filtrelemeye zorlayacak önlemler de öneren ülkenin dijital bölümünden sorumlu bakanı Nadine Dorries, ”İnsanlar artık kendileriyle kimin iletişim kurabileceği konusunda daha fazla kontrole sahip olacak ve kendilerine sahte algoritmalar tarafından sunulan nefret dalgasını durdurabilecekler” sözlerini dile getirdi.

https://www.engadget.com/facebook-google-and-other-tech-firms-must-verify-identities-under-proposed-uk-law-112501065.html

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Internet Sosyal Medya Haberleri İngiltere platformlara kimlik doğrulama şartı getiriyor

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.