Twitter, içerik uyarılarını tüm kullanıcılara sunuyor

Twitter, içerik uyarılarını tüm kullanıcılara sunuyor

Facebook, Ukrayna'daki kullanıcılara profil kilitleme aracı sundu

Facebook, Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik işgal girişiminin ardından Ukrayna’daki kullanıcılarının hesaplarını koruması için yapabilecekleri yeni bir profil kilitleme özelliğini duyurdu. Platform ayrıca bölgede yaşanan gelişmeleri yakından takip edebilmek için Özel Operasyon Merkezi kuruyor.

Facebook’tan Profili Kilitle hamlesi

Sosyal medya platformu, Ukrayna’da yaşanan durumların ardından bölgedeki insanların kolay bir şekilde profillerini yalnızca arkadaşlarıyla sınırlandıran bir Profili Kilitle özelliği sunuyor. Kullanıcılar, profillerine gittikten sonra isimlerinin alt kısmında yer alan üç nokta (…) üzerinden özelliğe erişim sağlayabilecekler.

Profillerini kilitleyen kullanıcıların arkadaş listesinde yer almayan kullanıcılar, kilitli profildeki profil fotoğrafını indiremeyecek ve gönderileri zaman tünelinde görüntüleyemeyecek. Ayrıca kullanıcılar daha önce herkese açık bir gönderi paylaşmış olsa bile özellik etkinleştirildikten sonra görünürlük otomatik olarak arkadaşlar olarak değiştirilecek.

Facebook’un Güvenlik Politikası Başkanı Nathaniel Gleicher: “Bölgedeki insanların kendilerini çevrimiçi ortamda korumalarına yardımcı olacak adımlar da attık. Ukrayna’da, insanların ekstra bir gizlilik ve güvenlik katmanı sağlamak için profillerini kilitlemelerine olanak tanıyan yeni bir özelliği kullanıma sunduk.” ifadelerinde bulundu.

Ukrayna’daki vatandaşlarımıza ücretsiz konuşma ve internet paketi

4 gün önce eklendi

Profili Kilitle özelliği haricinde Facebook, bölgedeki gelişmeleri yakından takip etmek ve olası durumlara karşı hızlı önlemler alabilmek için Özel Operasyon Merkezi kurduklarını duyurdu.

https://www.engadget.com/facebook-turns-on-lock-profile-tool-people-in-ukraine-184946515.html

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Internet Sosyal Medya Haberleri Facebook, Ukrayna’daki kullanıcılara profil kilitleme aracı sundu

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.