Türk eşine ‘kıyak çektiği’ argüman edilen belediye lideri istifa etti

Genç Türk eşi Zübeyde Temizel’e “kıyak yapmakla” suçlanan Frankfurt Anakent Belediye Lideri Peter Feldmann, baskılara dayanamayıp istifa etti. Zübeyde ise, Feldmann’la konutları ayırdı.

Kendisinden 29 yaş küçük Zübeyde ile evlenen ve şimdi evlilik öncesi, onun toplumsal yardım kuruluşu AWO’dan yüksek maaş – lüks otomobil almasına göz yumduğu öne sürülen Frankfurt Anakent Belediye Lideri Peter Feldmann (63) baskılara daha fazla dayanamadı.

Henüz bu yılın başlarında partisi SPD’den ayrılacağını fakat vazifesinin sonu olan 2024’e kadar başkanlıkta kalacağını açıklayan, ve bölge hakının “enişte” olarak tanıdığı Feldmann, bugün istifasını verdi.

“KENTİ OYLAMADAN KURTARMAK İÇİN…”

Ocak ayı sonunda vazifesini bırakacağını açıklayan Feldmann istifa dilekçesinde, “Frankfurt kentini ıstırap verici ve değerli bir oylama sürecinden kurtarmak için, 10 yıldan uzun müddettir devam eden işimi uygun bir biçimde sonlandırma fırsatını kullanıyorum” dedi.

Sadece, şu anda farklı yaşadığı Türk eşi Zübeyde Temizel’e kıyak çekme tezleri değil, öbür tezler da Feldmann’ın koltuğunu sallıyordu.

Sosyal yardım kuruluşu AWO’dan seçim dayanağı aldığı, yolsuzluk ve rüşvet üzere tezler yüzünden Frankfurt Başsavcılığı soruşturma başlatmıştı.

ZÜBEYDE KONUTUNU AYIRDI

Ordulu bir Türk ailenin kızı olan Zübeyde ile Lider Feldmann’ın bir kızı bulunuyor. Fakat çift, 6 yıl evvelki evlilikten sonra yaklaşık 2 yıldır farklı konutlarda yaşıyor.

Geçen ay da, Frankfurt Anakent Belediye Meclisi’nde Feldmann’a “güvensizlik oyu” verilmişti.

Feldmann istifasını açıklamasa, 14 Temmuz’da yine meclis toplanacak ve azil sürecini başlatacaktı. Azil için de Frankfurtluların oy kullanması gerekecekti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.