TOKİ Şanlıurfa’da nereye yapılacak? TOKİ müracaat kaideleri neler?

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın açıkladığı “Cumhuriyet tarihinin en büyük toplumsal konut projesi” kapsamında 500 bin toplumsal konut inşa edileceği duyuruldu.

Konunun akabinde Şanlıurfa’da yaşayan vatandaşlar, “TOKİ Şanlıurfa’da toplumsal konut yerleri neresi, TOKİ Şanlıurfa’da meskenler hangi ilçede” sorusuna karşılık aramaya başladı.

TOKİ’nin Şanlıurfa’nın hangi ilçelerinde proje kapsamında mesken yapacağı da netleşti.

TOKİ, Şanlıurfa’da nereye yapılacak?

Peki TOKİ toplumsal konut Şanlıurfa’da nerede, hangi ilçelere kaç konut yapılacak?

TOKİ’nin internet sitesinde yapılan açıklamaya nazaran; Viranşehir, Birecik ve Bozova’da 500,Ceylanpınar 130,Eyyübiye 1256,Aşuk 3.114, toplam 6 bin konut yapılacak.

TOKİ başvurusu nasıl yapılır, koşulları neler?

Projeye müracaat yapabilmek için, müracaat sahibinin; T.C. vatandaşı olması, Proje vilayet sonları içerisinde en az 1 yıl ikamet etmesi yahut proje vilayet nüfusuna kayıtlı olması, Müracaatta bulunanların kendileri, eşleri ve velayetleri altındaki çocukları üzerine T.C. hudutları içinde tapuda kayıtlı konutlarının bulunmaması; TOKİ’den daha evvel mesken sahibi olmama İstanbul için aylık hane halkı gelirinin, en fazla net 18.000 TL, yurt genelinde 16.000 TL olması (Şehit Aileleri, Harp ve Görev Malulleri ile bunların Dul ve Yetimleri Hariç) Bir hane halkı ismine, tek müracaat yapılması Müracaatları yapacak vatandaşlarımızın; 18 yaşını tamamlamaları gerekmektedir.

Genç kategorisine 14/09/1992 tarihinden sonra doğan vatandaşlarımız müracaat edebilecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.