Telegram 9.0 Çıktı

Sohbet mesajlarına verilen tepkiler, ifade durumları ve kullanıcı arayüzü iyileştirmelerinin yer aldığı yeni Telegram 9.0 duyuruldu. İşte Telegram 9.0 sürümü ile sunulan yenilikler.

Premium kullanıcılar artık sonsuz tepki seçeneklerine sahipler. Kullanıcılar üç adede kadar animasyonlu emoji ile bireysel mesajlara tepki verebilirler. Telegram, herkesin kendi özel animasyonlu ifadelerini yüklemesine izin veren Emoji Platformunu geçen ay başlatmıştı. Emoji paneli artık daha fazla emoji ve emoji paketine uyum sağlamak için genişliyor. Premium sahibi olmayan kullanıcılar için ise daha fazla tepki eklenmiş durumda.

İfade Durumları artık herhangi bir emojiyi özel bir profil durumu olarak ayarlamaya izin veriyor. İfade Durumları, belirli bir süre sonra sona erecek şekilde de ayarlanabilecek. Bir İfade Durumu ayarlamak için profilinizdeki Premium rozetine dokunup basılı tutmanız yeterli.

Ayrıca artık her kullanıcının yeni bir biçimde kendi kullanıcı adı bağlantısı mevcut. Bu bağlantılar kullaniciadi.t.me şeklinde. Bu yeni bağlantı biçimi, Telegram grupları ve kanalları için de geçerli.

Bunlara ek olarak, Android tarafında artık bir Android cihazda ilerledikçe indirmelerin önceliğini yönetebilirsiniz. Etkin bir indirmeye basılı tutup yeniden sıralamanız da mümkün. Bu özellik halihazırda iOS için mevcut. Instagram’da fotoğrafları veya videoları açıp kapatmak için bazı yeni Android kullanıcı arayüzü animasyonları var. Telegram uygulama simgesi de artık Android 13’ün tema motoruyla uyumlu. iOS Telegram uygulaması, yeni animasyonlu simgelerle kabarcıklı bir kurulum sayfası alıyor ve her iki platform da artık Apple ile Giriş Yap ve Google ile Giriş Yap seçeneğine sahip.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.