Savcı Sayan: Terörün amacında olan bir liderim

Ağrı’da, grubuyla bir arada kontrol yaptığı sırada saldıraya uğrayan ve grubundaki kimi bireylerin darp edildiği olayım akabinde toplumsal medyada amaç olarak gösterilen Belediye Lideri Savcı Sayan, kendisiyle ilgili ortaya atılan argümanları yaptığı açıklamada yalanladı.

“Ağrı’nın sokaklarında hiçbir vakit silahla dolaşmam”

İHA’nın haberine nazaran; Lider Sayan oyuna gelmeyeceklerini tabir ederek şunları söyledi:

“İki gündür kimi medya kuruluşları tarafından linç ediliyorum. Elimde silahla Ağrı sokaklarında dolaştığım söyleniyor. Pahalı arkadaşlar Ağrı’nın sokaklarında hiçbir vakit silahla dolaşmam. Cesaretli bir kardeşiniz ve terörün maksadında olan bir başkanınızım. Devlet benim bütün güvenliğimi sağlıyor. Ağrı’da aslında terör ismine bir şey kalmadı, devletimiz hepsini temizledi.”

“Ben ve grubum atağa uğradık”

Biz o gün bahtsız bir olay yaşadık. Ben, belediye lider yardımcımız ve yanımızdaki takım akına uğradık. Belediye lider yardımcım darp edildi, yanımdaki beşerler darp edildi. Beni korumakla vazifeli arkadaşlar beni inançlı bir alana çekmek için uğraştılar.

“Devletin silahından rahatsız olmuşlar”

Bizim kendi çekimimizde orada bir silah görünmüş, devletin silahı. PKK’nın silahından rahatsız olmayanlar onları alkışlayanlar devletin silahından rahatsız olmuşlar. Bunu çok önemsemiyoruz ancak Türk halkının vicdanını rahatlatmak için açıklama yapıyorum, onları muhatap aldığımdan değil. Olayın özü budur.

“Kılıçdaroğlu ile ilişkilendirmeye çalıştılar”

Daha sonra bunu Kılıçdaroğlu’nun gelişiyle ilişkilendirdiler. Dediler ki Kılıçdaroğlu bir gün sonra Ağrı’ya gelecek, Savcı Sayan da onu korkutmak için silah gösterdi. Asla bu türlü bir şey yok. Kılıçdaroğlu gelmeden evvel CHP vilayet liderini aradım, milletvekilini aradım. Genel lider geliyor bir gereksiniminiz var mı ve onu çaya da davet ediyorum.

“Biz oyuna gelmedik”

Biz misafirperver bir milletin evladıyız. Bundan çabucak sonra CHP vilayet gençlik kolları bir açıklama yaptı ve şayet Kılıçdaroğlu’na bir şey olursa sorumlusu Savcı Sayan’dır diye. Arkadaşlar biz oyuna gelmedik, bütün her şey bundan ibaret. Vicdanınız rahat olsun.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.