Sanat tarihinden ilham alan tasarımlar Kadıköy’de buluştu

Yeni ve gelenekseli buluşturan çalışmalarıyla tanınan iç mimar ve tasarımcı Tijen Samuray, İstanbul Kadıköy’de ikinci mağazasını açtı. Tasarımlarının ekonomiye katkı sağlayacağını belirten Samuray, yeni mekanına ilişkin şu bilgiyi verdi:

“Yüzey tasarımcısı ve iç mimarım, baskı konusunda da uzmanlığım var. Bu markayı, duvar tasarımı markası olarak 2017 senesinde kurduk. 2023 yılında ise Fenerbahçe’de bulunan ikinci mağazımızı açtık. Yüzde doksan mimarlar ile birlikte çalışıyoruz, sürekli yeni projeler geliştiriyoruz. Hiçbir şeyi hazırdan ve stoktan yapmıyoruz, son derece dinamik hareket ediyoruz. Markanın ismi Designmixer, bunun sebebi ise sanat tarihinden ve tasarım tarihinden ilham almamız, farklı kültürleri bir araya getirmemiz. Yurt içinde ve yurt dışında satışlarımız bulunmakta, özellikle mimar arkadaşlarımızın getirdiği yeni projelerle bütün dünyaya açılmış durumdayız. Aklımızda yeni projeler de var.”

Samuray’ın Fenerbahçe’deki ikinci mağazasının açılışına Korkusuz Gazetesi yazarı Memduh Bayraktaroğlu da katıldı. Türkiye’de tasarım konusunda öncü çalışmalar yapıldığını belirten Bayraktaroğlu, “Bu şirketin yaptığı çalışmalar öncü. Bu kurumun kurucu sahibi benim kızım” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir