Sakarya’da iki arkadaş 12 gün ortayla kayboldu: Bir kişi gözaltında

Sakarya’da 42 yaşındaki kuaför Savaş Aydoğan, bir müddet evvel kayboldu. Olayla ilgili tabiri alınan arkadaşı Cem Tuna da 12 gün sonra kayboldu. İki arkadaşı bulmak için arama çalışması başlatan polis, Aydoğan’ın sevgilisi 25 yaşındaki Merve E’yi gözaltına aldı.

DHA’nın haberine nazaran, Kocaali ilçesinde yaşayan kuaför Savaş Aydoğan, 25 Nisan’da kayboldu. Konut sahibi Cemal Tuna, Aydoğan’a ulaşamayınca, onun kız arkadaşı Merve E. ve oğlu Cem Tuna’ya durumu sordu. Merve E., Aydoğan’ın Sivas’a babasından kalma eski meskeni onarmaya gittiğini, aracını da Sakarya’da bıraktığını söyledi. Bunun üzerine emekli polis Cemal Tuna, Merve E. ve oğlundan Aydoğan’ın ailesinin telefon numarasını istedi, fakat ikisi de vermek istemedi. Yaşanan tartışmanın akabinde Cemal Tuna’nın oğlu Cem, Savaş Aydoğan’ın ailesine durumu bildirdi. Aydoğan’ın annesi, Merve E. ve Cem Tuna polis merkezine giderek söz verdi. Cem Tuna da tabir verdikten sonra 7 Mayıs günü kayboldu. Cemal Tuna, oğlu için kayıp müracaatında bulundu.

Cemal Tuna, Savaş Aydoğan’ın, 25 Nisan’da köyde konutu olan oğlu Cem’in yanına gittikten sonra kaybolduğunu söyledi. Cemal Tuna, oğlunun, Aydoğan ve Merve E’nin işlettikleri kafeye ortak olduklarını, oğlunun kendisine Aydoğan’ın uyuşturucu kullandığını söylediğini öne sürdü. Cemal Tuna, oğlu Cem’in kendisine Aydoğan’ın köydeki meskenine geldiğini, içtiğini ve makus olduğunu, daha sonra Karasu ilçesi terminaline götürdüğünü ve tedavi olup gelmesini istediğini söylediğini söz etti.

Polis, Savaş Aydoğan ve Cem Tuna’nın bulunması için çalışma başlattı. İki arkadaş için köpeklerle Kocaali’nin Görele Mahallesi’nde fındık bahçesi ve ormanlarda arama yapıldı.

Dün, Sakarya Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Cinayet Ofis Amirliği grupları, Savaş Aydoğan ile 6 yıldır birlikte olan Merve E’yi gözaltına aldı. Merve E. sözünde, Savaş Aydoğan’ın borçları olduğunu, kaçıp gittiğini düşündüğünü söyledi. Merve E. emniyetteki süreçlerin akabinde adliyeye sevk edildi.

Olayla ilgili soruşturmanın sürdüğü bildirildi. (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.