Popüler Platform, Binance’deki Bu 2 Altcoin İçin Müjdeyi Verdi!

Web2 evrenine kripto paraları getiren Web3 ödeme çözümü olan PIP, hizmetlerinin Binance ekosisteminde başlatıldığını duyurdu. Popüler platform, Binance tabanlı altcoin/stablecoin’leri entegre ediyor.

Web 3 ödeme çözümü PIP, bu 2 altcoin için destek ekliyor

İş birliği sayesinde, PIP platformu Binance Smart Chain kullanıcıları için BNB ve BUSD işlemlerini destekleyecek. Böylece, BSC kullanıcıları Web3 ekosistemi ile bağlantılı Web2 sosyal medya platformuna daha fazla erişim sağlayacak. PIP, internet hizmetlerinin kriptoda ödeme kabul etmesine izin vermek için tasarlanmış bir araçtır. Platformun çözümleri Binance (BNB) ve BUSD ile bağlantılıdır. PIP platform ekibi tarafından yapılan resmi açıklamaya göre, yaygın olarak kullanılan tarayıcı cüzdanı da dahil olmak üzere platformun ekosistemi artık BNB Chain’i (eski Binance Smart Chain veya BSC) destekliyor.

Bu entegrasyon sayesinde tüm PIP kullanıcıları, BNB ve BUSD’yi ödeme aracı olarak sitelerine kolayca ekleyebilecekler. PIP ekosistemi, BNB Chain entegrasyonu ile kullanıcı tabanını büyütmeyi amaçlamaktadır. BNB Chain, düşük fiyatlı ve hızlı işlemleri nedeniyle bireysel ödemelerde popüler Blockchain olmaya devam ediyor. Şimdi sosyal medya kullanıcıları, platform üzerinden kişisel PIP etiketleri tasarlayabilirler. Ayrıca, kripto para ödemelerini basitleştirmek için Twitter, Discord, YouTube, Twitch, Reddit ve diğer platformlardaki hesaplarına bağlayabilirler.

Kullanıcı dostu kripto para ödeme ağ geçitleri herkese açık olacak

PIP’in CEO’su ve kurucu ortağı Jeff Baek, işbirliğine dair düşüncelerini paylaştı. Duyuru ardından yaptığı açıklamalrada, BNB ve BUSD’nin dahil edilmesinin platformun teknolojik ve ticari gelişimi için önemli bir adım olduğunu vurguladı:

PIP’in bir işlem çiftinin ötesine ve uluslararası ödemeler alanına geçişte 17 milyar BUSD’ye yardımcı olacağını ve dolayısıyla mikro ödeme endüstrisini körükleyeceğini düşünüyoruz.

Web2 işletme sahipleri, PIP platformunu kullanarak BNB Chain (BSC) ve Solana (SOL) ekosistemlerine kolayca kullanıcı dostu ağ geçitleri ekleyebilirler. Özel Blockchain programlama bilgisi olmadan, node’lar HTML veya React kullanılarak oluşturulabilir. Kriptokoin.com olarak bildirdiğimiz üzere, PIP, Solana ekosistemindeki ilk ödeme işlemcisi olduğu Haziran 2022’de tarih yazmıştı.

Ortaklık altcoin/stablecoin’lere neler getirecek

Yakın gelecekte, BNB ve BUSD ödemeleri için yeni seçenekler hazır olacak. Kullanıcıların ödemeleri kabul etmelerini sağlayan ücretsiz bir Web3 profili olan PIP.ME’de de kabul edilecek. PIP.ME ayrıca, kullanıcıya ait NFT’leri görüntülemek için kullanıcıların sosyal profilleri aracılığıyla paylaşılabiliyor.

Alameda Research, Coinbase Ventures, CMS Holdings, Galaxy Digital Hong Kong ve Genesis Block Ventures gibi en iyi kripto VC’lerden başlangıç finansmanını toplayan PIP, gelecekte PIP Card, PIP Commerce dahil olmak üzere daha fazla ürün sunmayı planlıyor. Önümüzdeki aylarda PIP Connect ve PIP Widget’larının lansmalarını göreceğğiz. Son olarak, ödeme hizmeti, önümüzdeki çeyreklerde “destek veya diğer Blockchain’leri, token’leri ve sosyal medya platformları ekleme” niyetini de doğruladı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.