PoolTogether Nedir? POOL Ne İşe Yarar?

PoolTogether, para kazanmayı oyun haline getiren bir Ethereum uygulaması olarak tanımlanmaktadır. Bunu, Blockchain teknolojisini, akıllı kontratları ve Dapp’leri birleştirerek yapar. Bu makalemizde Kriptokoin.com olarak “PoolTogether nedir?” sorusuna yanıt vereceğiz. Bunlara ek olarak proje hakkında merak edilen tüm konulara değineceğiz.

PoolTogether nedir? POOL ne işe yarar?

Platform potansiyel olarak birçok artılar sağlayan ve minimum olumsuzluk barındıran bir birikim oyunudur. Oyuncular birikim biletleri alıp, oyuna katılabilmektedir. Her biletle bir ödül kazanma fırsatına da sahiptir. Ayrıca her haftanın sonunda ödülü kazanan oyuncu seçilip, kazanan kişi biletini geri iade etmektedir. Oyunu benzersiz kılan ise kazanamayan oyuncuların paralarını geri alabilmesidir. Oyunda dahil olan herkesin parası kendisinde kalır. POOL, ödülü fonlamak için satın alınan biletlerden kazanılan faizi kullanmaktadır.

Nasıl çalışır?

Oyuncular bilet almak için Sabit Coin’lerini bir akıllı kontrata yatırır. Her bilet için yaklaşık 1 USD ödenir. Oyuncular istedikleri kadar bilet alabilir ve paralarını istediği zaman geri çekebilmektedir. Havuzdaki fonlar DeFi borç verme platformu Compound Finance’a gönderilmektedir. Burada belirli bir süre faiz biriktirmektedir.

Haftanın sonunda kazanan kişi rastgele seçilerek bu kişi havuzdan kazanılan faiz getirisini kazanır ve biletlerini geri alır. Platformda eş zamanlı olarak diğer kullanıcılarda biletlerini geri alır ve oyun tekrardan başlar. PoolTogether’dan sıklıkla kaybetmenin olmadığı çekiliş olarak bahsedilmektedir. Çünkü oyuncuların hiçbiri fonlarını kaybetmez.

Oyuna katılmanın tek olumsuz tarafı parayı başka yerde kullanamamanın getirdiği fırsat masrafı ve ödemesi gereken düşük bir işlem ücretidir. Oyuncular tarafından satın alınan biletlere ek olarak havuzun sponsorlu havuz bölümü de bulunmaktadır. POOL Coin geliştiricileri Şubat 2020 itibariyle bu oyundan para kazanmıyor. Ancak gelecek dönemlerde kazançların küçük bir yüzdesini kendilerine ayırmayı planlıyorlar.

PoolTogether nedir? POOL nasıl satın alınır?

POOL ile şu anda işlem yapılabilen borsalar; Gate.io, Uniswap (V2) ve SushiSwap’tir. Projeye yatırım yapmak isteyen kişiler, projenin işlem gördüğü borsanın web/mobil uygulamasına erişim sağlamalıdır. Daha sonra borsanın hesap açma adımlarını tamamlamalıdır.

Oyuna katılmak içinde kabul edilen Sabit Coin’leri (Dai veya USDC) destekleyen bir cüzdana ihtiyacınız olmaktadır. Bunun için Trust Wallet veya GAS ödemesi olarak kullanılan Ether’iniz olması yeterli olmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.