Öldüğü argüman edilen İran dini başkanı Hamaney’in imgeleri yayınlandı

İran önderi Ali Hamaney‘in, “öldüğü” yahut “ağır hasta olduğu” istikametindeki argümanların akabinde uzun mühlet sonra birinci defa manzaraları yayınlandı.

Medyaya servis edilen manzaralarda Hamaney’in başşehir Tahran’da bulunan İmam Humeyni Hüseyniyesi‘nde düzenlenen Erbain merasimleri kapsamında ülkedeki gençlik kümelerinin temsilcileriyle bir ortaya geldiği görüldü.

Habertürk’te yer alan habere nazaran, Tahran idaresine muhalif medya ve toplumsal medya kullanıcıları tarafından “vefat ettiği, kalp ameliyatı geçirdiği, komada olduğu” üzere hakkında çeşitli tezler ortaya atılan Hamaney’in Erbain merasiminde gençlerle imgelerinin yayınlanması sevenlerini rahatlattı.

 

NYT: HAMANEY’İN DURUMU ÖNEMLİ OLABİLİR

New York Times’ın haberinde, Hamaney’in, geçen hafta ağır bir hastalığa yakalandıktan sonra tüm toplantıları ve halka açık etkinliklerini iptal ettiği öne sürülmüştü.

Haberde, Hamaney’e yakın kaynaklar, 83 yaşındaki Hamaney’in mide ağrıları ve yüksek ateşten sonra geçen hafta bağırsak tıkanıklığı nedeniyle ameliyat olduğunu söylediği tez edilmişti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.