MHP Genel Sekreteri Büyükataman: Seçimler 1 ay önceye çekilebilir

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin 11 Eylül 2022 Pazar günü Bursa’da vatandaşlarla buluşacağını belirten MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Saat 17.00’de bütün halkımızı Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e Hakikat: Aday Belirli, Karar Net’ temalı açık hava toplantısına bekliyoruz” dedi.

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) olarak Cumhuriyetin 100. yılı olan 2023’te yapılacak Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerine büyük bir hassasiyet, fevkalâde bir titizlik ile hazırlandıklarını belirten MHP Genel Sekreteri İsmet Büyükataman, “Zira Türkiye’nin tam bağımsızlık yolunda istikrarlı ve odunsuz bir formda ilerlemesini sürdürmenin yolu, 2023 seçimlerinden geçmektedir. Cumhur İttifakı idaresindeki Türkiye artık eski Türkiye değildir. Dünyada ve bölgesindeki sorunlarda olup biteni mahkûm formda sessizce bekleyen, istikameti, kelamda müttefik Batılı devletlerin zihinlerinde şekillenen bir Türkiye artık yoktur. Ülkemiz Cumhur İttifakı ile birlikte, kendisine yönelen tüm tehditlere misliyle karşılık vermekte, asli çıkarlarını kendi iradesi ile savunabilmektedir. Zillet ittifakı, fonlarla şişirilen medyası aracılığıyla Türk devletinin uğraşına mani olmak istese de, Türkiye’nin Cumhur İttifakı’yla attığı adımlar Türk milletinin zihnine kazınmıştır. Terörle çabadaki kararlılık sayesinde ülkemizde, Suriye’de ve Irak’ta terör örgütlerinin inlerine girilmiş, şehitlerimizin hesabı sorulmuştur. Doğu Akdeniz’deki güç kaynakları üzerinde olan haklarımız tüm Batılı ülkelerin tehditlerine karşın korunmuş ve hala korunmaktadır. Ülkemiz Rusya-Ukrayna savaşında tarafsızlığımızı korumuş, tahıl koridorunu açarak besin kıtlığından milyonlarca insanın olumsuz etkilenmesine mahzur olmuştur. Cumhur İttifakı olarak attığımız bu tarihi adımlara ve Türkiye’nin yükselişine rağmen; FETÖ’sü, PKK’sı, CHP’si, İP’i altılı masa etrafında birleşmiş, toplumsal medya üzerinden uydurma hesaplarla alçakça algı operasyonları yapmaktadır” dedi.

“CHP BAŞKANI KILIÇDAROĞLU, HDP VE KANDİL’DEN GELEN TEHDİTLERE BOYUN EĞMİŞTİR”

Türkiye’nin, dünyada ve bölgesinde kimsenin göz arkası edemeyeceği kadar değerli ve güçlü bir ülke olduğunu belirten Büyükataman, “Bu ülkenin gündemine ve Türk milletinin zihnine toplumsal medya ile hükmedeceğini sananlar en hoş yanıtı aziz milletimizden alacaktır. CHP önderi Kılıçdaroğlu her konuşmasında, ‘Yönetime geldiğimizde helalleşeceğiz’ diyerek FETÖ, PKK ve DHKP-C tutuklularına umut olmaktadır. Kılıçdaroğlu hangi hakla terör örgütlerinin şehit ettiği binlerce vatandaşımız ismine konuşmakta, hangi vicdanla şehitlerimizin katilleriyle helalleşeceğini söylemektedir. Kılıçdaroğlu ve altılı şer masası şayet helalleşmek istiyorsa, şehitlerimizin bize bıraktıkları emanetle, yani aileleri ile helalleşmeli ve derhal bu alçak telaffuzdan vazgeçmelidir. Çabucak her konuşmasında kendini bağımsız yargının yerine koyup karar veren, Demirtaş ve Kavala’yı özgür bırakacağını söyleyen Kılıçdaroğlu milletin değil teröristlerin, Türkiye düşmanlarının sıkıntılarıyla dertlenmektedir. Ayrıyeten, KHK’lıları misyonlarına iade edeceğini söyleyen Kılıçdaroğlu bunu hangi yetki ile yapacaktır? Zillet ittifakının; kararsızlıklarıyla ve tutarsızlıklarıyla ün salmış, her baştan bir sesin çıktığı 6+ HDP’li masasıyla Türkiye’yi karanlık bir girdabın içine çekeceği açıktır. Gazi meclisimize sunulan tezkere oylamasında zillet ittifakı içerisindeki bölünmeler milletimizin gözünden kaçmamış, partilerin kendi içlerinde dahi tutarsız telaffuzları gün yüzüne çıkmıştır. CHP başkanı Kılıçdaroğlu, HDP ve Kandil’den gelen tehditlere boyun eğerek, daha evvel tekraren evet dediği tezkereye hayır oyu kullanmış ve yavuz hırsız misali Cumhur İttifakı’nı suçlamıştır. Birebir Kılıçdaroğlu bir de utanmadan, milletin aklıyla alay edercesine milliyetçi ve vatansever olduğunu sav etmekte, Türk milletinin zekâsını küçümsemektedir” halinde konuştu.

Emperyalistlerin Türkiye ve bölge emellerine hizmet etmek için hazır olduğunu her fırsatta gösteren CHP-HDP-PKK-FETÖ ittifakı artık uygunca gün yüzüne çıkmış, saklanacak bir tarafı kalmadığını tabir eden Büyükataman, “Bu kirli ittifakın Türkiye’yi yönetme provasını, ortak adayla kazandıkları Mersin, Adana, İstanbul, İzmir üzere büyükşehir belediyelerinde, terör örgütü mensuplarının kadrolaşmasında görmekteyiz. Bu belediyeler adeta terör örgütünün propaganda merkezine dönüşmüş, örgüt mensubu müzikçilerin konser verdiği, müelliflerin kitaplarını yayınlattığı kurumlara dönüşmüştür. İnanıyoruz ki ülkemizi istikrarsız hükümetlere ve dışa bağımlı siyasetlere mahkum etmek isteyen sömürgeci zihniyete, Türk milleti asla geçit vermeyecektir. Biliyoruz ki Türk milleti kararlı duruş, yüksek şuur ve sarsılmaz inanç ile ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozacaktır. 2023 yılı Cumhurbaşkanlığı ve Milletvekili Genel Seçimlerinin Türk milleti için hayati değer taşıdığının şuuru ve milletimizden aldığımız güç ile çalışıyoruz” dedi.
Bursa’nın kurtuluşunun 100. yılı olan 11 Eylül 2022 Pazar günü saat 17.00’de MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli’nin Bursa’ya geleceğini belirten Büyükataman, “Gökdere Meydanı’nda gerçekleştireceğimiz ‘2023’e Yanlışsız: Aday Belirli, Karar Net’ temalı açık hava toplantımıza bütün vatandaşlarımızı bekliyoruz” formunda konuştu.

Seçimlerle ilgili yöneltilen soruyu da cevaplayan Büyükataman, “Seçimler, 18 Haziran 2023 tarihinde ve vaktinde yapılacaktır. Son vakitlerde erken seçimin erkene alınabileceğine dair telaffuzlar medyada yer almaktadır. Bilhassa muhalefet, bundan bir ay öncesine kadar seçimlerin erken yapılacağına yönelik hükümetin hazırlıklar yaptığını gündeme getirerek, tabanlarını ve kendi mensuplarını canlı tutmak ve seçime hazır hale getirmek için bu türlü bir propaganda yürüttüler. Fakat seçimler, kesinlikle vaktinde yapılacaktır. Tahminen Haziran ayında Kurban Bayramı, üniversite imtihanlarının olması üzere bir kadro münasebetlerden kaynaklı 1 ay seçimleri öne alma ihtimali kelam konusu olabilir. Bu bahiste bize intikal eden resmi teklif ve paylaşılan bir açıklama olmadı. Gazete köşelerinde yapılan yorumlara dayalı olarak bunu söylüyorum. Biz seçimlerin vaktinde yapılacağına yönelik çalışmalarımızı yürütüyoruz” dedi.

KAYNAK: İHA

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.