Elon Musk, Ukrayna için Starlink'i aktif ettiğini duyurdu

# metaverse

Facebook Tam Boyutta Gör

Facebook çatı firması Meta’nın bir süredir bir akıllı saat projesi üzerinde çalıştığı biliniyor. Yuvarlak ve kare tasarımda iki çalışması olan Facebook, Dünya Telif Hakkı Ofisi’ne geçen ay patent başvurusu yapmıştı.

Facebook akıllı saati nasıl olacak?

Yuvarlak tasarımlı akıllı saat oldukça ilginç. Yedek bir ekranı olan bu saat ihtiyaca göre ikinci ekranı kullanmanızı sağlıyor. Ekranlar bir manyetik gövde üzerinde yer alıyor ve bu sayede değiştirilebiliyor. Ekranlarda ana kamera, telefoto kamera, makro kamera, geniş açı kamera gibi seçenekler yer alıyor. Ekranı manyetik alan üzerinde döndürerek kameralar arasında geçiş yapıyorsunuz.

Facebook’un akıllı saati telefoto kameraya sahip

1 ay önce eklendi

Hayata geçmesi daha zor olan bu tasarımın yanında bir de dörtgen tasarım yer alıyor. Dörtgen tasarımda tek bir kamera var. Yine manyetik olarak yuvasına yerleşiyor ancak yuvarlak tasarımdaki gibi döndürme hareketi tercih edilmemiş. Facebook’un metaverse dünyası için de bu saatleri kullanmak istediği ifade ediliyor.

Patentlere dayanarak yapılan çizim çalışmaları az çok bizi neyin beklediğini de gösteriyor. İp kayışlar kolye haline gelerek biraz daha sportif bir kullanım sunuyor. Saat modülünün yerleştiği yuvada nabız sensörü görülüyor. Yani sensör sabit. Modülü çıkarırsanız arka kısımdaki kamerayı kullanabiliyorsunuz. Diğer türlü ön kamera devreye giriyor. Modül ve yuva arasındaki iletişim manyetik bağlantılarla sağlanıyor. Henüz bu tasarımlar ne zaman gerçekleşecek belli değil.

https://www.gizmochina.com/2022/02/22/meta-band-3d-renders/

Yorum Yaz Paylaş Tweetle Abone ol

Eposta ile Paylaşın başlıklı bu arkadaşınıza postalayın.

Anasayfa Internet Sosyal Medya Haberleri Facebook akıllı saati detaylanıyor

Bu haberi, mobil uygulamamızı kullanarak indirip,
istediğiniz zaman (çevrim dışı bile) okuyabilirsiniz: DH Android Uygulamasını İndir DH iOS Uygulamasını İndir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.