Lunapark kazasında 3 kişi gözaltına alındı: Komiser yardımcısı Sinem, seyahatine uğurlandı…

Feci kaza, 9 Ağustos Salı akşam saatlerinde Hacı Hüseyin Mahallesi’ndeki lunaparkta meydana geldi. Lunaparkta yer alan cümbüş treni, iniş sırasında bilinmeyen nedenle raydan çıktı.

Yüksekten düşüp devrilen trende Giresun Çevik Kuvvet Şube Müdürlüğü’nde misyonlu Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe, Özel Harekât Şube Müdürlüğü’nde misyonlu polis memuru eşi Samet Dilekçe ile Şevval (17) ve Fatma Akbaş (39) yaralandı.

KOMİSER YARDIMCISI SİNEM KURTARILAMADI

İhbar üzerine olay yerine sevk edilen ambulanslarla yaralılar, kentteki hastanelere kaldırıldı. Giresun Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedaviye alınan yaralılardan Komiser Yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe, hekimlerin tüm gayretine rağmen kurtarılamadı. Genç komiser yardımcısının vefat haberini alan meslektaşları, hastaneye akın etti.

Sinem Gülşen Dilekçe’nin eşi Samet Dilekçe, tedavisinin akabinde taburcu edilirken Şevval ile Fatma Akbaş’ın ise sıhhat durumlarının yeterli olduğu bildirildi.

3 KİŞİ GÖZALTINA ALINDI

Kaza nedeniyle lunaparkta cümbüş faaliyeti durdurulurken, savcılık da soruşturma başlattı. Lunaparkta yapılan inceleme sonrası ortalarında cümbüş treni sorumlularının da yer aldığı 3 çalışan gözaltına alındı. Şüpheliler sorguları için Vilayet Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü.

KOMİSER YARDICISI SİNEM’E TÖREN

Hayatını kaybeden 3 yıllık komiser yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe için Giresun Valiliği önünde merasim düzenlendi.

Törene, Giresun Valisi Enver Ünlü, AKP Giresun Milletvekili Kadir Aydın, Vilayet Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yılmaz Can, Dilekçe’nin eşi Samet Dilekçe, silah arkadaşları, askeri erkân, yakınları ile çok sayıda kişi katıldı.

Törende Sinem Gülşen Dilekçe’nin ailesi ve yakınları gözyaşları içinde taziyeleri kabul etti.

‘ACIMIZ TARİFSİZDİR’

Saygı duruşu ve komiser yardımcısı Sinem Gülşen Dilekçe’nin öz geçmişinin okunduğu merasimde konuşan Vilayet Emniyet Müdürü Recep Güzelyazıcı, “Bu büyük kaybımızın biz meslektaşlarına ve sevenlerine vermiş olduğu acı tarifsizdir. Her mevt büyük bir acı, büyük bir kayıptır. Fakat birtakım ölümlerde yüreğinizdeki acıyı tanım edemezsiniz. Gencecik yaşında kaybettiğimiz komiser yardımcımız vefatında bu türlü tarifsiz acıyı yaşattı hepimize. Başta ailesi, yakınları ve teşkilatımıza başsağlığı diliyorum” dedi.

Dilekçe’nin Türk bayrağına sarılı tabutu yapılan dua sonrası toprağa verileceği Ordu’nun Kumru ilçesine uğurlandı.

Kentte misyon yapan Dilekçe çiftinin, 26 Eylül 2021’de Ordu’da yapılan düğünle dünyaevine girdikleri belirtildi. Sinem Gülşen Dilekçe’nin geçen yıl birinci vazife yeri olan Giresun’a atandığı söz edildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.