Kahramanmaraş’ta, otobüsteki taciz şüphelisinin 11 yıl 9 ay mahpusu istendi

Kahramanmaraş’ta, 18 Temmuz 2021’de, Şeyma Bozkurt ile kardeşi Büşra Pak’a bindikleri özel halk otobüsünde Adem A. ile Aydın A.’nın kelamlı tacizine uğradı.

Yaşanan olaya reaksiyon gösteren kardeşler, teze nazaran bu sefer şahısların hakaretlerine maruz kaldı.

DHA’nın haberine nazaran; Şeyma Bozkurt, yaşananları cep telefonu ile kaydetmeye başlayınca Adem A., 2 kardeşe saldırarak telefonu almak istedi. Çıkan arbede, sürücü ve öbür yolcuların müdahalesi ile sona erdi. 2 kuşkulu, ihbarla gelen polis gruplarınca gözaltına alındı. Şüphelilerden tutuklanan Adem A. bir müddet sonra tahliye edildi.

“Hakaret edip inleme sesi çıkardı”

Olay ile ilgili Kahramanmaraş Cumhuriyet Başsavcılığı’nca soruşturma başlatıldı. Bu kapsamda sözü alınan Şeyma Bozkurt, Adem A.’nın kendisine ve kardeşine hakaret ettiğini belirterek, “Hakaret edip inleme sesi çıkardı. Daha sonra eliyle çenemi tutup, göğsümden itekledi.” dedi.

“Bekleyin, göreceksiniz diyerek tehdit etti”

Büşra Pak da ablası ile tıpkı ifadeyi verdi. 3 görgü şahidi ise Adem A.’nın kız kardeşlere hakaret ve küfrettiğini, inleme sesi çıkardığını ve “Bekleyin, göreceksiniz.” diyerek tehdit ettiğini söyledi.

18 hata kaydı nedeniyle, Almanya’dan hudut dışı edildiği belirlendi

Almanya ve Türkiye’de 18 cürüm kaydı bulunan, bu nedenle Almanya’dan hudut dışı edildiği ortaya çıkan Adem A. ise hakkındaki argümanları reddetti.

Diğer kuşkulu Aydın A. hakkında, olaydan sonra hayatını yitirdiği için takipsizlik kararı verildi.

İnleme sesi taciz sayıldı

Soruşturmayı tamamlayan savcı, tutuksuz sanık Adem A.’nın inleme formunda sesler çıkarıp kardeşlere cinsel emelle taciz ettiğini, tehdit ve hakarette bulunduğunu belirterek, ‘cinsel taciz’, ‘hakaret’, ‘tehdit’ ve ‘basit yaralama’ kabahatlerinden toplam 11 yıl 9 ay mahpus cezası istedi. Hazırlanan iddianame, 1’inci Asliye Ceza Mahkemesi’nde kabul edildi.

Sanık Adem A., önümüzdeki günlerde hakim karşısına çıkacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.