Erol Bulut: Transfer yaptık ancak kâfi değiliz

Gaziantep Futbol Kulübü Teknik Yöneticisi Erol Bulut, ekibin güçlendirilmesi için yeni transferlere geç kalınmadan sürat verilmesi gerektiğini söyledi. Bulut, “Ama kâfi değiliz. Almamız gereken birkaç transfer daha var” dedi.

Gaziantep FK Teknik Yöneticisi Erol Bulut, kadronun lig çalışmalarını ve transfer sürecini kıymetlendirdi. Bulut, 19 Haziran prestijiyle çalışmalara başladığını ve ekipte sistem değişikliklerine gittiklerini açıkladı.

Futbolcuların ağır egzersiz sürecinden geçirildiğini ve ekibe katılacak yeni transferlerle lige süratli girmeyi amaçladıklarını belirten Bulut, şu ana kadar iki transfer gerçekleştirildiğini hatırlatarak şöyle dedi:

“TRANSFERDE YAVAŞ GİTTİĞİMİZİ SÖYLEDİM”

“Bugüne kadar bir iki transfer yaptık. Fakat kâfi değiliz. Almamız gereken birkaç transfer daha var. Üzerinde transfer komitemiz aslında çalışıyor. İlgilendiğimiz ve alma niyetinde olduğumuz Oyongo düzgün bir oyuncu lakin bir de aması var. Son iki sene az oynaması, sakatlığı ve hekimlerimizden gelen rapor doğrultusunda sakıncalı olabileceğini söylediler ben buna kefil olmam sonuçta. Gerçekten de zati transfer gerçekleşmedi. Bu sene prestijiyle istediğim mevkileri açıkladım. Bu mevkileri sportif yöneticimize ve transfer komitesine ilettim. Bugün prestijiyle biraz yavaş gittiğimizi söyledim. Biraz daha süratli hareket etmemiz gerekiyor. Elimizdeki takım kâfi değil. Hazırlık devrinde uygun maçlar yapıyoruz fakat bu lige kâfi değil. Kaliteyi arttırmamız gerekiyor. Bunu da en kısa vakitte gerçekleştireceğiz.”

“BUGÜNKÜ DURUMA BAKARSAK YETERSİZ”

Geçtiğimiz yıl transferler konusunda çok başarılı olunamadığını ve yeni transferlerle gruba güç katılacağını aktaran Bulut, “Sistemi değiştirdik. Daha evvel iki sene oynanan sistemi geçen yıl değiştirmek istememiştim. Zati ona nazaran de transfer yapmaya çalıştık. Geçen yıl transferlerde yüzde olarak çok başarılı olmasak da dediğim üzere bugünkü duruma da bakarsak yetersiz. Futbolcularımız bugüne dek elinden gelenin en uygununu yapmaya çalıştılar. Ben hiçbir vakit kaybetmeye tahammül etmeyen bir karaktere sahip olduğumdan ötürü kazanamıyorsan kaybetmeyeceksin. Alana galibiyet için çıkıyoruz. Ağır çalışıyoruz. En yakın vakitte gelecek yeni transferlerle bu kadronun düzeyini biraz daha üstlere çıkaracağız” tabirlerini kullandı.

“İNŞALLAH İMGEYİ DEĞİŞTİRMİŞ OLACAĞIZ”

Bulut, Muhteşem Lig’de karşılaşacakları birinci kadronun Sivas olduğunu ve güçlü biçimde alana çıkmak istediklerini lisana getirerek, “Sivas ligimizde en güçlü takımlardan birisi. Son üç dönemdir Avrupa’ya katılan bir takımımız. Biz hazırlıklarımızı Sivasspor deplasmanı için en düzgün formda gerçekleştirmeye çalışıyoruz. Geçen yıl ligin birinci üç sırasında yer aldık. Kendi konutumuzda uygunduk ancak maalesef deplasmanda aldığımız skorlardan ötürü o imgeyi veremedik. Deplasmanda çok duruma girdik lakin değerlendiremedik. Bu sene birinci maçımız Sivas’la olacak ve inşallah o manzarayı değiştirmiş olacağız” dedi.

“BAŞKANA HATA ATMAKTANSA…”

Bu yıl kadroya yeni güç katılması gerektiğini söyleyen Bulut, “Yaşadığımız düşüncelerden ötürü, aldığımız verdiğimiz transferlerden ötürü diğerlerine kabahat atmaktansa kendimizi de eleştirmemiz lazım. Transferlerin birçoklarında geçen yıl benim onayım vardı. Onlardan birkaç tanesi istediğimiz performansı vermedi. Bu sene bugün itibarıyla bitireceğimiz ya da hedefleyeceğimiz bir yer söyleyemeyeceğim. Takımımızın üzerine bir şeyler koymamız lazım. Üç haftamız var yol kat etmemiz gerekiyor. Maalesef baktığımızda şu ana kadar yol kat edemedik” diye konuştu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.