Erdoğan 17 özelleştirme kararına daha imza attı: Kamu malları haraç mezat

AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 17 özelleştirme kararına daha imza attı. Bu kere torbada, kamuya ilişkin elektrik santrali, İzmir’de denize sıfır 42 dönüm arazi, çok sayıda imar planı değişikliği var. Bodrum’un en değerli mahallesi Türkbükü’nde 8.1 dönüm arazi 75 milyon liraya haraç mezat satıldı.

AKP iktidarı kamuya ilişkin çok sayıda taşınmazı haraç mezat satmaya devam ediyor. AKP Genel Lideri ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın imzaladığı 17 özelleştirme kararı içinde Hazine’ye, Türkiye Şeker Fabrikaları’na ve Sümer Holding’e ilişkin arazi ve tesisler yer aldı.

GİRLEVİK II- MERCAN HES 135 MİLYON TL
Elektrik Üretim AŞ’ye ilişkin Girlevik II-Mercan Hidroelektrik Santrali ile bu santral tarafından kullanılan taşınmazların işletme hakkının 135.5 milyon lira bedelle Tayfurlar Güç Elektrik Üretim Anonim Şirketi’ne verilmesine karar verildi.

TÜRKBÜKÜ’NDE 8.1 DÖNÜM 75 MİLYONA GİTTİ
Maliye Hazinesi’ne ilişkin Türkiye’nin en değerli konutlarının bulunduğu pozisyonlardan biri olan Bodrum Türkbükü’ndeki 8 bin 185 metrekare yüzölçümlü arazi 73 milyon 661 bin TL’ye Fuat Civelek Turizm’e verildi. Arazinin çabucak yanında aşağı üst tıpkı büyüklükteki sitede yaklaşık 40 villa yer alıyor. Bölgedeki villaların en düşük ikinci el satış fiyatı 10 milyon lira. sahibinden.com’da Türkbükü’nde emsal pozisyondaki 5 dönüm arazi 75 milyona satışa çıkarılmış vaziyette.

ÇEŞME’DE 5.3 DÖNÜM SATILDI
Mülkiyeti Hazine’ye ilişkin İzmir Çeşme’de denize 200 metre uzaklıkta lüks otellerin ortasında bulunan 5 bin 356 metrekare yüzölçümlü taşınmazın, 94 milyon liraya Biroğlu İnşaat’a satılmasına karar verildi.

İZMİR’DE DENİZE SIFIR 42 DÖNÜM ARAZİNİN PLANI DEĞİŞTİ
Devlet Su İşleri’ne (DSİ) kayıtlı, İzmir Gümüldür’de denize sıfır pozisyonda 42 dönümün üzerinde bir toprağa yayılan DSİ Toplumsal Tesisleri de özelleştirme kapsamında satılmak üzere hazırlandı. Cumhurbaşkanı kararıyla arazinin imar planı, “Ticaret-Turizm Alanı, Günübirlik Tesis Alanı, Trafo Alanı, Park Alanı, Otopark ve Yol” olarak değiştirildi.

KARACABEY’DEKİ TÜRK ŞEKER’E İLİŞKİN TOPRAKTA İMAR DEĞİŞTİ 
Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları’na ilişkin Bursa Karacabey’deki yaklaşık 9 dönümlük alanın “Ticaret Konut Alanı, Park Alanı ve Yol” kullanım kararları getirilmesine yönelik olarak imar planı değişikliğinin onaylanmasına karar verildi.

İNEGÖL’DEKİ TÜRK ŞEKER’E İLİŞKİN YERDE İMAR DEĞİŞTİ
Mülkiyeti Türkiye Şeker Fabrikaları’na kayıtlı Bursa İnegöl’deki yaklaşık 15 dönüm arazinin imar planının “Sanayi Alanı, Trafo Alanı, Park Alanı, Yol ve Otopark” olarak değiştirilmesine” karar verildi.

PALANDÖKEN’DE HAZİNE TOPRAĞININ İMARI ÖZEL HASTANE İÇİN DEĞİŞTİ
Hazine’ye ilişkin Erzurum Palandöken’deki 15 dönüm arazinin imar planının “Özel Sıhhat Tesis Alanı” olarak değiştirilmesine karar verildi.

BORNOVA’DA PLAN DEĞİŞTİ
Hazine’ye ilişkin İzmir Bornova’daki 2 dönüm arazinin plan değişikliğine yapılan itirazların kısmen kabulüne, imar planında “Gelişme Konut Alanı” (ayrık nizam 5 kat, TAKS 20, KAKS 1.00) halinde değişiklik yapılmasına karar verildi.

ÇANKAYA’DA İMAR DEĞİŞTİ
Mülkiyeti Hazine’ye kayıtlı Ankara Çankaya Dikmen’de 16128 ada 12 parsele ait imar planı değişikliği yapılmasına karar verildi.

ÇAYYOLU’NDA 99.8 MİLYONA SATILDI
Ankara Çayyolu’nda Maliye Hazinesi’ne ilişkin 3 bin 234 metrekare taşınmazın 99 milyon 800 bin liraya VBN Küme Ortak Teşebbüs Grubu’na satılmasına karar verildi.

BURSA’DA 19 DÖNÜM 293 MİLYONA GİTTİ
Hazine’ye ilişkin Bursa Nilüfer’Deki 19 döneüm arazi 293 milyon liraya Pro Teknik’e satıldı.

ALANYA’DA HAZİNE TOPRAĞI 30.5 MİLYONA SATILDI
Antalya Alanya’da Hazine’ye ilişkin 1093 metrekare yüzölçümlü taşınmaz 30.5 milyon liraya İKY Alanya İnşaat’ satıldı.

EDİRNE’DE 13.4 DÖNÜM SÜMER ARAZİSİ 
Mülkiyeti Sümer Holding’e ilişkin Edirne’deki 13.4 dönüm taşınmaz 79.1 milyon liraya İtina Metal’e satıldı.

TÜRK ŞEKER TOPRAĞI 51.6 MİLYON TL
Türkiye Şeker Fabrikaları’na ilişkin Edirne’deki 11.2 dönüm taşınmaz 51.6 milyon liraya GND Yönetim’e satıldı.

PALANDÖKEN’DE 22 MİLYON TL 
Hazine’ye ilişkin Erzurum Palandöken’deki 5 bin 300 metrekare arazi 22 milyon liraya Fırat Karabıyık’a satıldı.

İSTANBUL’DA 15.6 DÖNÜM HAZİNE TOPRAĞI SATILDI
Hazine’ye ilişkin İstanbul Büyükçekmece’deki 15.6 dönüm arazi 52.5 milyon liraya İsmail Aydoğan’a satıldı.

KIRIKKALE’DE 8 DÖNÜM 35.6 MİLYON
Kırıkkale’de 8 dönüm Hazine toprağı 35.6 milyon liraya Fehmi Turgut’a satıldı.

YALOVA’DA 7.7 DÖNÜM 21.1 MİLYON
Yalova’da Hazine’ye ilişkin 7 bin 746 metrekare arazi, 21.1 milyon liraya Mehmet Ali Aydın’a satıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.