Dünya üçüncüsü ulusal boksör Elif Güneri gözünü Avrupa Şampiyonası’na dikti

Türkiye’nin konut sahipliğinde düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda dünya üçüncüsü olan ulusal boksör Elif Güneri’nin maksadı üçüncü kere Avrupa Şampiyonu olmak.

Milletlerarası Boks Birliği (IBA) tarafından İstanbul’da düzenlenen Dünya Bayanlar Boks Şampiyonası’nda 81 kiloda dünya üçüncüsü olan Karabüklü ulusal boksör Elif Güneri, Avrupa Şampiyonası için Kastamonu’da kampa girecek. Antrenörü Baykan Arslan sıkı bir çalışma içerisine girecek olan Güneri, eylül ayında Karadağ’da yapılması planlanan Avrupa Şampiyonası’nda üçüncü defa altın madalyanın sahibi olmayı hedefliyor.

‘BAŞARININ TEK KAYNAĞI ÇALIŞMAK’

Amacının her vakit tepe ve altın madalya olduğunu belirten Güneri, “Demek ki eksikliklerimiz varmış. Artık önümüzde Avrupa Şampiyonası var. Ona hazırlanacağız. Amacımız altın madalya. Var gücümüzle çalışmaya devam edeceğiz” dedi. Muvaffakiyetin çalışmadan elde edilmediğini söz eden Güneri, “Başarıda talihin yerini çok yüksek bulmuyorum. Muvaffakiyetin tek kaynağı çok çalışmak” diye konuştu. Güneri, şampiyona hazırlıkları için Kastamonu’da kampa gireceğini aktardı.

Antrenör Baykan Arslan ise, Güneri’nin Akdeniz Oyunları ile Avrupa Şampiyonası kampını bir ortada yapacağını kaydederek, “İlimize daha evvel getirdiğimiz iki Avrupa Şampiyonluğu’nun inşallah üçüncüsünü de getireceğiz” diyen Arslan, Karabük’ten bir erkek atlet olarak Avrupa Şampiyonu çıkarabileceklerini söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.