Çavuşoğlu’ndan “Batı menşeili habis düşünceler” açıklaması

TBMM İnsan Haklarını İnceleme Kurulu Lideri, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu hususla ilgili değerlendirmesinde, “Dini ve manevi kıymetlerimizi amaç alan Batı menşeli bu habis fikirlerin, barış ve müsamaha diyarı Anadolumuzda kök salması asla mümkün olmayacaktır” dedi. 

İslam tersliğinin Türkiye’de de yaygınlaştırılmasına uğraşıldığını söz eden Çavuşoğlu, “Avrupa’da yükselen İslam aykırılığı, mübarek günler ve gerçekleştirdiğimiz ibadetler ile muhafazakâr görünüm münasebet gösterilerek, kimi bölümler tarafından ülkemizde de yaygınlaştırılmaya çalışılmaktadır. 

MİLLETİ ALDATMAK İSTEYENLERLE UĞRAŞIMIZ SÜRECEK

Her sene benzeri şekilde  kurban ibadeti üzerinden yapılan hadsiz ve makûs niyetli açıklamaların İslam tersliğinin sıradanlaştırılmaya çalışılmasının en bariz örneklerinden olduğunu belirten Çavuşoğlu şöyle dedi: “Allah’a yakınlık sağlamaya vesile olan şey; yaklaşma’ manasına gelen kurban ibadetinin, İslam aksiliğini körüklemek emeliyle araçsallaştırılması, bizatihi bu bölümlerin kötücül  gayelerini ortaya koymaktadır. Hafız bir cerrahı gayeye koyan da, birebir kötücül zihniyetin tezahürüdür. Nefret söylemi asla fikir özgürlüğü kisvesi altında gizlenemez. Ülkemizde inanç özgürlüğünü yok edip milleti aldatmak isteyenlerle çabamız her daim sürecek. En temel insan hakları ihlalleriyle, çağdışı bir anlayışı yerleştirmeye yeltenenlere asla geçit vermeyeceğiz. Dini ve manevi kıymetlerimizi gaye alan Batı menşeli bu habis fikirlerin, barış ve müsamaha diyarı Anadolumuzda kök salması asla mümkün olmayacaktır.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.