Bahçeli’den Finlandiya ve İsveç açıklaması: Savaşın uzaması demek!

Devlet Bahçeli’nin açıklamalarından satır başları:

Milletimizin haklı gururunun paylaşmaktan saklananlar siyasetin sevimsiz tarafıdır. Sevincimiz tıpkı değilse acımız nasıl birebir olacaktır. Türkiye’ye dev eseler kazandırmanın neresi yanlıştır. MHP olarak yerli ve yabancı hasımlık odaklarına, ülkesinin gelişmesine tahammülsüz bir muhalefet anlayışını sakat buluyoruz. 

Taş üstüne taş koyan kim olursa olsun şükran duymak, hem insanı hem de vatandaşlık vazifemizdir. Temelsiz sızlanmalar makul değildir. 

Zillet İttifakı sert bir kayaya çarpmıştır. Türkiye’nin ayak bağı olan Zillet İttifakı ulusal gayelerin barikatıdır. Bu niyetlerimin elbette pek çok münasebeti vardır. Kalbi pak her insanımız tarafından bilinmektedir. 

CANAN KAFTANCIOĞLU KARARI

CHP karar açıklanır açıklanmaz gösteri sahnesine çıktı. İstanbul’a bir defa daha yalın ayak yürür diye bekliyorduk ancak buna yürek edemedi. CHP İstanbul Vilayet Lideri kabahat işlemiştir. Cumhurbaşkanımıza ağzımıza almadığımız biçimde hakaret etmiştir. 

Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin aşağılanmasına dayanak midir? Kılıçdaroğlu susma çık karşımıza, bu ihanete sen de ortak sayılırsın. Kılıçdaroğlu partisinin İstanbul vilayet başkanlığı önünde zulme son vereceklerini tez etmiştir. Yeniden sap deyip saman savurmuştur. Bebek katilinin posterlerinin altında konser veren sanatçı müsveddelerine sahip çıkmak hainliktir. Türkiye düşmanlarıyla çektirdiğin aile fotoğraflarına, bölücü emellerine dikkatle bakman kafidir. Tarihin hiçbir devrinde milletimizden zalim çıkmadı, bundan sonra da çıkmayacaktır. Türk milletinin her ferdi saygındır.

“KAFTANCIOĞLU’NA SİYASET YOLU KAPANDI”

CHP’nin İstanbul vilayet Lideri için siyaset yolu kapanmıştır. Bu kapsamda katılaşan ceza 1 yıldan fazla olduğu için tartışmaya mahal kalmamıştır. Kim olursa olsun bunun bedeline katlanmak zorundadır. Herkes haddini bilsin, hukukun sonlarını zorlamayı aklından bile geçirmesin. Bu devlet sokakta bulunmadı, istikbalimiz spot piyasadan alınmadı. Hiçbir vatan evladı zillete boyun eğmeyecektir.

Kurban Bayramına kadar durmayacağız, daima saha ve gönüllerde olacağız. Adım adım 2023’e ulaşacağız, ilçe ilçe gezip insanlarımızla görüşüp dayanaklarını isteyeceğiz. Eylül başında siyasi çalışmalarımızda üçüncü etaba geçmiş olacağız.

HDP’Lİ VEKİLİN POLİSE SALDIRMASI

Siyaset devletin ve mülkiyetine saldıranların yönetim merkezi olamaz. Kim hata işlemişse bunun bedeline katlanmak zorundadır. HDP vekilinin polise taş atması da bir terör formülüdür. Polisimize uzatana eller kırılmalı, uzanan lisanlar koparılmalıdır. Ne devletimiz ne de milletimiz sokak serserilerine teslim edilemeyecektir. 

Derler ki bir insanın pahasını öğrenmek isterseniz başardıklarına değil başarmak istediklerine bakın. Bizim maksadımız yüksektir. Sevmek beşere verilmiş en büyük armağandır. Biz milletimizi çok seveceğiz. 

Yaz ayının çabucak bitiminde siyasi çalışmalarımızda üçüncü evresine geçmiş olacağız. 

RUSYA’NIN UKRAYNA İŞGALİNDE 83. GÜN

Rusya ile Ukrayna ortasında süregelen çatışma ortamının tehlikeli sonuçlara kapı açtığı her türlü izahtan varestedir. Silahların susması, akan kanın durması, müzakere masasında görüşülen bahis başlıkları üzerinde mutabakat sağlanması tüm aktörlerin çıkarınadır. Ukrayna savaşını körükleyen devletlerin ve memleketler arası kuruluşların varlığı da gizlenemez durumdadır. Adeta bir dünya savaşının test sürüşü yapılmaktadır. Bize nazaran gidişat olağan, hayra alamet değildir.

İSVEÇ VE FİNLANDİYA’NIN NATO ADAYLIĞI

İsveç ve Finlandiya’nın NATO üyesi olmasıyla ilgili süreçlerin başlaması savaşın tesirinin globalleşmesine yol açabilecektir. NATO, 1949 tarihinde kurulduğunda 12 üyesi bulunurken şu anki üye ülke sayısı 30’dur. Rusya’nın itirazlarından birisi NATO’nun doğuya genişleme stratejisidir. MHP, NATO’nun genişleme ve doğuya açılma stratejisini hayli mahsurlu kıymetlendirmektedir. Finlandiya ile İsveç’in NATO’ya alınması savaşın uzaması ve daha geniş coğrafyaya yayılması demektir. Finlandiya ve İsveç’in Türkiye düşmanlarına nasıl kucak açtığı bilinmektedir. Kimse bize öykü anlatmasın, Viking mantığı vandal mantığıdır. Şanlı kitabımız Kur’an’ı yakanların bize laf yetiştirmeye ne yüzleri olacak ne de yürekleri yetecektir.

KAYNAK: HABER7

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.