Altın ve dolarda büyük soygun! İslam Memiş yatırımcıya ‘sakın yapmayın’ dedi uyardı

Piyasa Uzmanı İslam Memiş, döviz ve altın piyasasında ait değerli mevzulara değindi. Memiş, dünyada servetlerin el değiştirdiğini söz ederek, büyük soygun olduğunu söyledi. İşte Memiş’ten döviz ve altın yatırımcılarına kritik ihtarlar.

“VARLIKLARINIZI SATMAYIN

Elinde altın ve döviz olanları uyaran Memiş, satmayın ikazında bulundu. Silkeleme operasyonuna değinen Memiş şunları kaydetti:

“Dünyada servet el değiştiriyor, servet sahiplerinin ekmeğine yağ sürmeyin. Varlıklarını satmayın, koruyun sahip çıkın. Alım satım hayali içinde kulaktan dolma bilgilerle varlığınızın üzerinden alım satım yapmaya devam ediyorsunuz yandınız. Ne diyorsunuz biliyor musunuz ‘Ben yiyemedim sen ye’. Silkelemeyle birlikte kripto varlıklarında düşüş, dolar varlıklarında yükseliş oldu. Emtia fiyatlarında ons bazında düşüş gördük. Bunu kim aldı? Bu altınları, gümüşleri kim aldı? Çok hoş bir soygun var. Siz para kazanın diye kurmadılar bu sistemi, cebinizdekini almak için kurdular.”

DÜŞÜŞ TRENDİ BİTTİ

Her fırsatta Nisan ayı için alın teklifinde bulunan Memiş, gram altının artık 900 lira düzeylerine düşmeyeceğini söyledi. Bilhassa özgür piyasa ve ekranlarda görünen sayıların tıpkı olmadığının altını çizen Memiş,”Nisan ayı döviz ve emtia benim için final ayıdır. Mayıs, haziran ve temmuzda artış ve temmuzda tepe yapacak. Gram altın 900 altının altına inmeyecek demiştim. Ekranlarda gösteriyorlar lakin piyasada yok. Ekranlarda görülen sayılar özgür piyasalarda yok, geçerli olmayacak” diye konuştu.

BÜYÜK PATLAMALARA HAZIR OLUN

Kurun baskılandığını söyleyen Memiş, bu baskılanmanın patlamalara neden olacağını söyledi. Haziran ayında yeni bir paket açıklanacağını tabir eden Memiş, baskılanmanın yine gündeme geleceğini belirtti. Kısa vadeli baskılanmaya değinen Memiş, “16.40 lira düzeyi var üstte. Haziran ayı senaryosunu anlatan bir görüntü paylaşmıştım. Nisan ayında şöyle bir fikrim vardı. Haziran’a kadar kur tarafını açık bırakacaklar, haziranda yeni bir paket açıklanacak ve burada 16.40 lira düzeyinden yine bir baskılama yapılacak. Haziran ayına geldiğimizde kısa vadeli, haftalık ve aylık baskılama yapılacak” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.