AK Partili Elitaş: Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var

AK Parti Küme Başkanvekili Mustafa Elitaş, Kayseri’nin mahallî televizyon kanalı TV1’de katıldığı Gündem Özel programında ülke gündemine ait açıklamalarda bulundu. Ekonomik külfetler nedeniyle AK Parti’ye ‘kızgınlık olduğunu’ söyleyen Elitaş, Adalet Partisi’nin de 1970’li yıllarda ortaya çıkan petrol krizinden ötürü iktidardan düştüğünü belirtti.

‘NİYE BÖYLE’ DİYENLER VAR’

Elitaş, şu sözleri kullandı:

“Şu an AK Parti’ye karşı bir kırgınlık, kızgınlık var. Ekonomik düşüncelerden kaynaklı ‘Niye bu türlü?’ diyenler var. Fakat bu türlü küresel bazda bir ekonomik eza, ne vakit oldu bilmiyorum lakin herhâlde 70’lerde bir petrol kriziyle ortaya çıkan bir sorundu. O vakit çok önde olan Adalet Partisi’ni ikinci parti haline getirmişti. Tek başına iktidardan almıştı. Ancak 1929 buhranından daha ileri bir ekonomik krizle karşı karşıya dünya. Bizim üzere ülkelere de tesiri daha büyük oluyor.

‘AK PARTİLİ ARKADAŞLAR SİTEM EDİYORLAR’

Bu badireye karşın Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın tek alternatif olması, Cumhur İttifakı’nın tek muteber odak olması önümüzdeki süreçte sandık başına gidecek vatandaşlar sağduyusunu yapacak. Bizimle birlikte yürüyen AK Partili arkadaşlar o kadar sitem ediyorlar ki… ‘Ya niçin bu türlü yapıyorsunuz’ diye kederlerini tabir ediyorlar.” (HABER MERKEZİ)

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.