ADA, XRP, SOL, LINK Alan Kurumsallar, Bu 3 Coin’i Satıyor!

Kripto para varlık yöneticisi CoinShares’in haftalık fon akışı raporu geldi. Rapora göre kurumsal yatırımcılar, geçtiğimiz hafta boyunca Cardano (ADA), XRP gibi coinleri almaya devam etti. Ancak bazı ürünlerde fon çıkışı dikkat çekti. İşte raporda yer alan bazı kritik bilgiler ve veriler…

Coinshares raporu çıktı: ADA, XRP dikkat çekiyor

Kripto varlık yatırım ürünleri, toplamda 16 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar gördü ve 11 haftalık etkileyici giriş serisine son verdi. Bu değişime rağmen ticaret faaliyeti güçlü kalmayı sürdürdü ve haftalık ortalama 3,6 milyar doları aştı. Bölgesel akışlara daha yakından bakıldığında, esas olarak ABD’de yoğunlaşan 18 milyon dolar tutarındaki çıkışların, varlık sınıfına yönelik temel bir duyarlılık değişikliğinden çok kar elde etmeyle ilişkilendirilebileceği görülüyor.

Bitcoin, geçen hafta 33 milyon dolar kaybederek çıkışların en ağırını çekerken, short-Bitcoin de 0,3 milyon dolar tutarında küçük çıkışlar yaşadı. Buna karşılık, altcoinler bu trende meydan okudu ve 21 milyon dolar tutarında giriş çekti. Solana, Cardano (ADA), XRP ve Chainlink, sırasıyla 10,6 milyon dolar, 3 milyon dolar, 2,7 milyon dolar ve 2 milyon dolar tutarında giriş sağlayarak birincil yararlanıcılar olarak ortaya çıktı. Ancak Ethereum ve Avalanche, sırasıyla 4,4 milyon dolar ve 1 milyon dolar tutarında çıkışa tanık olarak bazı olumsuzluklarla karşı karşıya kaldı. Litecoin de 100 bin dolarlık bir çıkış kaydetti.

Bölgesel dinamikler neye işaret ediyor?

Bölgesel olarak ABD önemli çıkışlarla darbe alırken, Almanya’da 10 milyon dolar tutarında küçük çıkış görüldü. Bununla birlikte, Kanada ve İsviçre’de devam eden girişler yaşanarak genel etki sırasıyla 6,9 milyon dolar ve 9,1 milyon dolar ile hafifletildi. Karışık bölgesel akışlar, son dönemdeki çıkışların arkasındaki itici güç olarak kar elde etme olasılığının altını çiziyor. Bu arada blockchain hisseleri, geçen hafta toplam 122 milyon dolara ulaşan önemli girişlerle olumlu ivmesini sürdürdü. Bu, toplam 294 milyon dolar biriktiren, rekordaki en büyük koşu olan 9 haftalık dikkate değer bir koşunun devamı anlamına geliyordu.

Blockchain hisse senetlerine olan sürekli ilgi, daha geniş blockchain ve kripto para birimi ekosistemine olan kalıcı güvenin altını çiziyor. kripto varlık yatırım ürünleri bu küçük çıkış döneminde ilerlerken, Bitcoin ve altcoinlerin zıt performansı, gelişen yatırımcı tercihleri hakkında fikir veriyor. Daha geniş pazar buna uyum sağlarken, blockchain hisselerinin esnekliği, blockchain teknolojisinin dönüştürücü potansiyelinden yararlanmak isteyen yatırımcılar için sağlam ve kalıcı bir çekicilik ortaya koyuyor.

Son dakika gelişmelerden anında haberdar olmak için bizi Twitter’da, Facebook’ta ve Instagram’da takip edin. Telegram ve Youtube kanalımıza katılın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir